Podróże busem, pomimo mnóstwa bardzo istotnych zalet, nie są raczej zaliczane do tej formy podróży, która jest najszybsza. Zazwyczaj, za te znacznie szybsze środki transportu uważany jest powszechnie samolot, czy też pociąg. Zliczając jednak całościowy czas podróży okazuje się jednak, że to właśnie podróżowanie busem okazuje się zabierać zdecydowanie najmniejszą ilość czasu.

Podróż busem — zalety

komfortowy busZ pewnością wpływa na to fakt, ze w przypadku zdecydowania się na podróż busem, nie trzeba liczyć się z koniecznością przesiadek, ale także i bardzo czasochłonnej odprawy na lotnisku. W takiej sytuacji, licząc czas podróży na przykład samolotem, od momentu wyjazdu na lotnisko, doliczając do tego czas odprawy, jak również czas przejazdu z lotniska w kraju docelowym do hotelu, okazuje się to zajmować zdecydowanie więcej czasu niż przejazd busem. Podobnie, w przypadku pociągiem, do czasu samego przejazdu trzeba doliczyć czas przesiadek, czas oczekiwania na kolejny pociąg, jak również czas postojów pociągów na stacji. Podróż pociągiem to również konieczność poszukiwania środka transportu na dojazd ze stacji do miejsca docelowego. Wszystkie te, dodatkowe okresy przedłużające podróż nie mają jednak miejsca w przypadku wyboru takich środków transportu, jak klimatyzowane busy mazury – Holandia.

przewóz osóbW zdecydowanej większości przypadków, trasa przejazdu zdecydowanej większości przewoźników obejmuje nie tylko większe i średnie miasta na terenie polski, jak również i Holandii, ale także i wszelkie, nawet mniejsze miejscowości. Co więcej, coraz częściej prywatni przewoźnicy, licząc na przyciągnięcie jeszcze większej ilości klientów, oferuje możliwość skorzystania z usług dodatkowych. Chodzi tutaj na przykład o możliwość podróżowania busem w systemie door-to-door. Taka forma podróży oznaczać będzie możliwość podróżowania z praktycznie dowolnego, ustalonego przez pasażera w porozumieniu z kierowcą busa, punktu. Podobnie, bus odwiezie takiego pasażera w praktycznie dowolne, wybrane przez niego miejsce na terenie Holandii. Taka forma podróżowania oznaczać będzie przede wszystkim znacznie ograniczenie czasu podróży. Przekładać się to będzie jednak znacznie na możliwość znacznie większego poziomu wygody podróżowania.

Wszystko to powoduje, że możliwość podróżowania busem w kierunkach zagranicznych interesuje coraz częściej wszystkich tych pasażerów, których interesuje podróż w możliwie jak najwygodniejszych warunkach, przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu czasu takiej właśnie podróży, co nie jest możliwe w przypadku pociągu czy też samolotu.