Wielu rodziców zadaje sobie pytanie jak wybrać odpowiedni fotelik samochodowy dla swojego dziecka? Dobry fotelik musi posiadać kilka ważnych cech. Powinien być dostosowany do wagi dziecka.

Foteliki dostępne na rynku

fotelik recaro 9 36Dla dzieci do czwartego roku życia powinien być montowany tyłem do kierunku jazdy. Ponadto, bezpieczne foteliki cechują dobre noty w testach bezpieczeństwa. W fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy najważniejszym testem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, jest szwedzki Test Plus. Fotelik może go przejść lub nie, nie istnieją tu żadne noty ani gwiazdki. Na samym końcu trzeba sprawdzić, czy fotelik pasuje do Waszego modelu samochodu, bo to jest również bardzo istotne. Jedną z bardzo dobrych opcji dostępnych na rynku jest fotelik recaro 9 36. Model Young Sport jest przeznaczony dla dzieci od 9 miesiąca do 12 roku życia, których waga mieści się w zakresie 9- 36kg. Fotelik Recaro dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji umożliwia idealne dopasowanie do budowy ciała naszego malucha, dbając przy tym o jego bezpieczeństwo i komfort w trakcie każdej podróży. Został on przetestwowany w wielu instytutach pod względem bezpieczeństwa jego użytkowania i uzyskał wysokie noty. Fotelik ten jest zdobywcą wielu międzynarodowych nagród, przyznanych zarówno przez rodziców, jak i przez magazyny branży dziecięcej.

fotelik recaro 9 36Fotelik cechuje się znakomitą ochroną boczną, ze względu na zaawansowany system ochrony bocznej ASP, który tworzą wysokie ściany fotelika i zagłówka. Ponadto fotelik jest wykonany z materiałów absorbujących energię. Dużą stabilność dziecku zapewniają pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, a nakładki na pasy własne fotelika sprawiają, że pasy nie zsuwają się z ramion dziecka i go nie uwierają. Fotelik jest również wyposażony we wkładkę redukcyjną, zmniejszającą jego objętość, przeznaczoną dla najmłodszych podróżników. Pasy bezpieczeństwa zintegrowane są z wysokością zagłówka. Tapicerka fotelika wykonana jest z oddychających materiałów, efektywnie odprowadzających ciepło. Fotelik w prosty sposób można zamontować w samochodzie. Można śmiało powiedzieć, że foteli recaro rośnie razem z dzieckiem, gwarantując mu bezpieczne podróżowanie od 9 miesiąca do 12 roku życia. Dbając o bezpieczeństwo swojego dziecka, nie warto oszczędzać na dobrym foteliku samochodowym.

Aby fotelik móc uznać za bezpieczny, musi on spełniać kilka ważnych cech: być montowany tyłem do kierunku jazdy, posiadać wysokie noty w testach bezpieczeństwa, być dopasowany do wagi dziecka i samochodu, zapewniać Twojemu dziecku komfort w trakcie podróży i bezpieczne ułożenie.