Samochód z przyciemnionymi szybami wydaje się atrakcyjniejszy, a dodatkowo poprawia się również wygoda jazdy i bezpieczeństwo kierowcy. Coraz więcej osób, zarówno z nowymi, jak i nieco starszymi pojazdami udaje się do warsztatów, w których można wykonać przyciemnianie szyb.

Bezinwazyjne przyciemnianie szyb

przyciemnianie szybTakie rozwiązania można stosować w każdym pojeździe, bez względu na jego typ, model, grubość szyby czy jej szerokość – przyciemniane są szyby w samochodach typu hatchback, kombi, sedan, coupé, a także w vanach, busach oraz SUV-ach. W Polsce jest wiele zakładów, które oferują przyciemnianie szyb. Zazwyczaj firmy te zajmują się ogólną kosmetyką pojazdu. Przykładem takiego przedsiębiorstwa są te, oferujące szybkie przyciemnianie szyb w Gliwicach. Specjaliści od lat proponują swoim klientom różne formy przyciemniania szyb o indywidualnie dopasowanej przepustowości światła. Jest wiele rodzajów folii, które mogą zostać nałożone na szyby pojazdu, aby wnętrze było nieco bardziej zaciemnione, a przy okazji jazda sprawiała więcej przyjemności.

przyciemnianie szybFirmy oferują między innymi naklejanie folii przeciwsłonecznych (wewnętrznych lub zewnętrznych), a także folii ochronnych i dekoracyjnych. Koszt zamontowania takiej osłony okiennej jest różny, w zależności od pojazdu i wybranej usługi. Średnio za zamontowanie folii przyciemniającej właściciel pojazdu zapłaci od 200 do 600 złotych, lecz cena może być nawet kilkaset złotych wyższa – ustalana jest indywidualnie, po wcześniejszych oględzinach samochodu. To, gdzie zostanie zamontowana folia, zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji klienta. Produkt może zostać między innymi umieszczony na przedniej, bocznej lub nawet tylnej szybie. Ostatecznie pojazd z przyciemnionymi szybami staje się bezpieczniejszy dla kierującego – folia charakteryzuje się sporą ilością zalet, z którymi warto się zapoznać. Są nimi między innymi ochrona przed promieniowaniem UV czy zwiększenie prywatności w samochodzie. Oprócz montażu folii istnieje również możliwość barwienia szyb, co jest droższe, lecz może posłużyć przez dłuższy okres.

Każdy właściciel samochodu samodzielnie zadecyduje, w jakim celu zamontuje folie przyciemniające w swoim pojeździe – montując je z tyłu, można zapewnić prywatność swoim pasażerom, a także bezpieczeństwo przedmiotom pozostawionym wewnątrz pojazdu. Folia zamontowana na przedniej szybie skutecznie uchroni kierowcę przed nadmiernym napromieniowaniem UV oraz oślepieniem przez promienie słoneczne lub wiązki świateł z lamp nadjeżdżających z przeciwka pojazdów.