Prawo jazdy to obecnie dokument, który powinien posiadać każdy. Własny samochód nie jest bowiem żadnym luksusem, a standardem. To udogodnienie, dzięki któremu możemy o wiele szybciej dostać się do pracy w drugiej części miasta aniżeli podróżowalibyśmy komunikacją miejską.

Cennik kursów jazdy w Krakowie

szkoły jazdy - cennik zajęć w KrakowieJeżeli mamy pracę, która wymaga od nas spotkań biznesowych z klientami, także ważne jest poruszanie się własnym samochodem, gdyż wtedy wszędzie możemy dostać się na czas. Jednakże zdobycie prawa jazdy wiąże się z dość dużymi wydatkami. Zobaczmy, co proponują nam szkoły jazdy – cennik zajęć w Krakowie wygląda dość dobrze, jednakże w mniejszych miastach jest o wiele taniej. Na przykład, najpopularniejszy kurs na kategorię B – a więc na samochód osobowy – w Krakowie kosztuje 1599 złotych, zaś w cenie promocyjnej, na którą czasem możemy trafić – jest to 1450 złotych. Tymczasem w mniejszych miastach cena standardowa często wynosi nawet 200 złotych mniej niż ta zwykła krakowska, zaś cena promocyjna 200 złotych mniej niż promocja w Krakowie. Jest to więc znacząca różnica. Należy jednak mieć na uwadze, że Kraków to duże, wciąż rozwijające się miasto, a zarobki tam są o wiele wyższe niż w innych miejscowościach. Ceny są więc dostosowane do krakowskich warunków. W cenie kursu na kategorię B wliczony jest egzamin wewnętrzny, dlatego tym nie musimy się przejmować. Spójrzmy jeszcze na inne kursy w cenniku.

szkoły jazdy - cennik zajęć w KrakowieMożemy tutaj wybrać także kurs motocyklowy na kat. A, który kosztuje 1250 zł. W przypadku kat. A2 zapłacimy 1190 zł, zaś za kat. A1 – tylko 890 zł. Istnieje możliwość zrealizowania także szkolenia na motorower (kat. AM), za który zapłacimy jedynie 550 złotych. W przypadku kat. A oraz B, możemy zawsze oprócz standardowego kursu wykupić także dodatkowe godziny jazdy, jeżeli jeszcze nie czujemy się pewnie za kierownicą. Taka godzina dodatkowa kosztuje 55 złotych jeśli chodzi o samochód osobowy, natomiast 65 zł – motocykl. To cennik przykładowej krakowskiej szkoły jazdy, jednakże w innych ośrodkach szkoleniowych kierowców może być on inny – koszty mogą być wyższe lub niższe. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o zapisaniu się do danej szkoły, warto najpierw przejrzeć ofertę kilku ośrodków, a dopiero potem zdecydować się na usługę, która przynosi nam najwięcej korzyści. Gdy już wybierzemy szkołę, musimy z góry zapłacić za cały kurs, osobiście w biurze lub poprzez wpłatę na konto bankowe.

Dopiero po uiszczeniu opłaty możemy rozpocząć szkolenie. W Krakowie istnieje bardzo dużo szkół jazdy, dlatego z pewnością bez problemu znajdziemy taką, która spełnia nasze oczekiwania pod każdym względem.