Zmiana miejsca zamieszkania, nawet jeśli jest od dawna wyczekiwana, wiąże się zawsze z różnymi niedogodnościami i problemami. Trzeba wiele rzeczy przemyśleć, wszystko zorganizować, znaleźć firmę do przeprowadzek, czy wziąć wolny dzień by ogarnąć sprawy mieszkaniowe. Kluczowe w całym procesie wydaje się jednak odpowiednie zapakowanie rzeczy.

Pakowanie rzeczy — zmiana mieszkania

przeprowadzka Źle ułożone mogą się uszkodzić, trudno będzie je odnaleźć, czy też zabierzemy rzeczy, których tak naprawdę nie chcemy. Pierwsza rzecz jaką należy zrobić to oczywiście obejrzenie wszystkiego co się posiada i zdecydowanie co pojedzie z nami do nowego mieszkania. Coś mogliśmy trzymać na zapas, ale jednak się nie przyda, niektóre rzeczy nie będą pasowały do nowego wystroju wnętrza. takie przedmioty powinny zostać wyrzucone, zamienione, oddane lub sprzedane. Warto je ułożyć w jednym miejscu, tak by wiedzieć ile ich jest i by zawsze można było je znaleźć kiedy np. pojawi się u nas potencjalny kupiec. Inne rzeczy trzeba dobrze zapakować. Służą do tego kartony, torby, worki i inne pojemniki. Rzeczy miękkie, takie które się nie stłuką czy nie zarysują, takie jak pościel, ręczniki, czy ubrania, można chować do toreb i plecaków. Ubrania, tak czy inaczej, się pogniotą, więc nie ma większego znaczenia, jak je zwiniemy do transportu.

przeprowadzka Inaczej rzecz ma się z rzeczami delikatnymi, takimi jak talerze, czy szklanki. Je najpierw warto owinąć folią bąbelkową, przekładać tekturowymi podkładkami, czy ,,zasypywać” chrupkami styropianowymi. Mają one zabezpieczyć dane rzeczy przed stłuczeniem, pęknięciem, czy zarysowaniem. Dobierać rzeczy trzeba też pod kątem wagi. Na przykład karton wypełniony książkami będzie ważył i kilkanaście kilogramów, podczas kiedy karton ubrań będzie lekki jak piórko. Trzeba robić mix w jednym kartonie, tak by dało się go przenieść. Znana firma przeprowadzkowa z Warszawy na pewno sobie z tym poradzi, ale ona wnosi tylko pudełka do mieszkania. Potem by sami je przestawiamy, więc byłoby nam trudno. Firma zadba tez o to, by kartony były dobrze ułożone w samochodzie. Nie mogą się przewracać, a te cięższe nie powinny stać na lżejszych.

Meble często przytrzymuje się specjalnymi pasami, natomiast szuflady i szafki zakleja się taśmą, by się nie otwierały podczas jazdy. Podsumowując, przygotowanie rzeczy do przeprowadzki może być trudne. Trzeba znaleźć do nich odpowiednie opakowania, zabezpieczyć przed uszkodzeniem i ułożyć w samochodzie. Warto też zaopatrzyć się w szmatki i gąbki, bo zawsze rzeczy się pobrudzą, a ubrania czy ręczniki najlepiej wrzucić od razu do pralki.