Przed każdą podróżą zawsze trzeba zrobić mnóstwo planów. Należy zadbać o zapas paliwa w baku, sprawdzić pogodę na wyjazd, jak również się spakować. Z tym ostatnim bywa problem. Walizki można jakoś upchnąć w bagażniku, ale co z bagażem podręcznym?

Organizer z dobrej tkaniny

organizer samochodowyPrzecież nawet podczas krótkiej podróży przydają się nam takie rzeczy jak jedzenie i napoje, chusteczki, książki, czy parasole. Jak to wszystko sensownie rozłożyć, żeby zawsze mieć do tego dostęp, a nie szukać po całym samochodzie? Z pomocą przyjdzie nam wodoodporny organizer samochodowy. Jest on montowany z tyłu przedniego siedzenia, tak by mogli z niego korzystać pasażerowie siedzący na tylnych siedzeniach. Organizery są teraz bardzo zróżnicowane. Można znaleźć wspomniane wersje wodoodporne. Podczas jazdy łatwo o rozlanie napoju, więc jest to cecha, którą warto sprawdzić. Przydają się również dedykowane kieszenie. Jedna duża kieszeń byłaby mniej praktyczna i rzeczy walałyby się jedna na drugiej. Nowoczesne organizery mają osobne przegródki na butelki z napojami, chusteczki, jedzenie, a nawet na zamontowanie tabletu, by podczas jazdy oglądać filmy. Kieszonki na elektronikę powinny być lepiej zabezpieczone, sztywniejsze, by nie było obawy, że telefon czy tablet wypadną np. przy gwałtownym hamowaniu.

organizer samochodowyOrganizer nie powinien przeszkadzać osobom siedzącym na przednich siedzeniach, muszą być także stabilnie zamocowane, by nie przesuwały się w żadną stronę. Warto zaznaczyć, że organizery samochodowe, to nie tylko organizery na siedzenia. Popularne są również organizery do bagażnika. Pomagają one przy zakupach, żeby siatki się nie przesuwały. Można do nich wkładać narzędzia, kamizelki odblaskowe, czy apteczkę. Kupić można organizer materiałowy (najczęściej filcowy), który na rzepy montowany jest do wykładziny bagażnika. Są też organizery w postaci plastikowych skrzyneczek. Mogą stać na podłodze bagażnika lub być schowane pod jego klapą, tam gdzie koło zapasowe. Plastikowy pojemnik jest mocniejszy i lepiej chroni przedmioty się z nim znajdujące. Trzeba zaznaczyć, że organizery samochodowe nie są drogie. Nawet z takie wysokiej jakości z ekoskóry nie zapłacimy więcej jak kilkadziesiąt złotych. Wybierając sprawdzony organizer każdy kupujący powinien wiedzieć, co najczęściej będzie tam przechowywał.

Od tego zależy wielkość produktu, użyty materiał, liczba przegródek. Bez dwóch zdań po zakupie organizera samochodowego i ułożeniu w nim wszystkich rzeczy odkryjemy, że to bardzo praktyczny i funkcjonalny produkt, dla każdego kierowcy.