Motocykle zawsze miały wielu fanów. Szybka jazda jednośladem jest zupełnie inna niż poruszanie się samochodem. Motocykl pozwala ominąć korki, rozwija wyższe prędkości, można nim przemierzać nie tylko ulice miast, ale także nadaje się do jazdy terenowej.

Dostępne na rynku kaski motocyklowe

bezpieczne kaski LS2Jednak wybór dobrego motoru to nie wszystko, bardzo ważne są również akcesoria, ponieważ to od nich w dużej mierze zależy bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dobre ubranie pozwoli zachować komfort cieplny, rękawiczki ułatwią wygodne trzymanie rąk na kierownicy, a kufer motocyklowy pozwoli na przechowanie torby z rzeczami. Najważniejszy jest jednak kask. Ochrania on głowę motocyklisty i może uratować zdrowie i życie podczas wypadku. Zdecydowanie jest to jeden z tych produktów na których nie można oszczędzać. Do wyboru na rynku mamy kaski integralne, szczękowe, otwarte i crossowe. Te pierwsze są najczęściej wybierane i najbardziej uniwersalne, szczękowe polecane są do jazdy po mieście, kask otwarty sprawdzi się w lecie czy podczas jazdy skuterem, a crossowy do jazdy w terenie.

bezpieczne kaski LS2Warto jest wybierać wysokiej klasy akcesoria, takie jak bezpieczne kaski LS2, czy innej znanej marki. Skorupa kasku powinna być wykonana z włókna szklanego czy węglowego, który nie odkształca się i zapewni ochronę głowy nawet podczas silnego uderzenia. Skorupa musi być twarda i dobrze wykonana. Znaczenie ma również przednia szyba, czyli tak zwany wizjer. Wizjery znanych marek są tak skonstruowane że nie będzie na nich osiadać para, a do tego są przyciemniane, dzięki czemu widoczność będzie dobra nawet przy ostrym słońcu. Im większy wizjer tym większe pole widzenia, czyli bezpieczniejsza jazda. Wyściółka kasku winna być wykonana z materiału miękkiego, dopasowującego się do kształtu głowy. Materiał będzie pozwalał na swobodny przepływ powietrza, nie będzie zatem powodować nadmiernej potliwości głowy. Dobrze jest, gdy wyściółkę można łatwo wyczyścić lub wyprać (wyściółka wypinana). Przed każdym zakupem kasku należy go przymierzyć. Powinien on dobrze się trzymać, nie spadać, ani nie przesuwać się podczas poruszania się. Kask musi być lekki, wygodny, mieć dobre zapięcie, które nie będzie nas uwierać. Kask za luźny będzie spadał z głowy, a zbyt ciasny nie zapewni komfortowej jazdy.

Niektórzy zwracają także uwagę na kolor kasku. Jasne kolory odbijają słońce, a ciemne je pochłaniają, zatem lepsze są jasne kolory, szczególnie latem. Znając te zasady łatwo można kupić idealny kask motocyklowy, który będzie spełniał nasze oczekiwania i sprawdzi się podczas podróży.