Lakiernik nie jest osobą, z którą chcielibyśmy się spotkać, bo to oznacza, że nasz samochód został zniszczony i potrzebuje naprawy. Do tego też wiadomo, że nie są to takie usługi. Za lakierowanie dużego elementu wraz z blacharką zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych. Jednak w końcu za wiedzę i doświadczenie się płaci. Co taki lakiernik musi wiedzieć, żeby móc dobrze zająć się naszym samochodem?

Lakiernik powinien być profesjonalny i dokładny!

lakiernik białystokNa pewno zanim przystąpi do prac to musi ocenić stan samochodu. Często przy stłuczce zostaje uszkodzona nie tylko blacharka, ale również układy samochodu, na przykład chłodnica, auto klimatyzacja, czy zbiornik na olej. Wtedy koniecznie trzeba je wymienić na nowe, bo jazda z niesprawnymi układami jest bardzo niebezpieczna i może skutkować dalszymi poważnymi awariami. Dobrze jest wtedy kupić oryginalne części ford, choć to zależy od zasobności portfela klienta. Jeśli naprawa jest dla niego zbyt kosztowna to możemy kupić nieco tańsze części od mniej znanych producentów. Są one często równie dobre jak te oryginalne, a ich cena jest zachęcająca. Wróćmy jednak do lakiernika. Po ocenieniu zniszczeń samochodu może on przejść do głównej części naprawy. Ważne jest odpowiednie przygotowanie fragmentu auta do lakierowania. Najpierw musi zostać ono ,,wyklepane”, czyli blacha musi zostać przywrócona do poprzedniego stanu.

Jest to pracochłonne, ponieważ trzeba to robić delikatnie, żeby blacha nie odkształciła się w drugą stronę. Dodatkowo musi mieć gładką powierzchnię, bo tylko wtedy nie będzie widać, ze cokolwiek było robione. Jeśli zniszczenia są zbyt duże to poleca się wymienienie danego fragmentu na nowy. Można to robić zarówno przy małych częściach, takich jak progi, jak również przy większych, na przykład zderzakach czy całych drzwiach. Wtedy lakiernik ma ułatwione zadanie, bo pomija część blacharską i może od razu przejść do lakierowania. Po wymianie części lub po wyklepaniu auta przychodzi czas na przygotowanie powierzchni karoserii. Podczas prac na pewno się ona zabrudzi, więc musi zostać dokładnie oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń. Powinna też być sucha i gładka, dzięki czemu lakier będzie się na niej dobrze osadzał.

Pamiętajmy, że lakier musi mieć idealnie ten sam odcień co nasz oryginalny, bo inaczej będzie widać, ze są to samochody używane po przejściach. Taki odcinający się fragment nie będzie wyglądał estetycznie. Auto serwis w Białegostoku z pewnością przygotuje nasze auto jak należy. Wtedy będziemy zadowoleni z naprawy, a nasz samochód będzie wyglądał jak nowy.

Czytaj więcej na: http://www.autohobby.com.pl