Oświetlenie samochodowe to rzecz niezmiernie ważna. Bez lamp niemożliwa byłaby jazda po zmroku, a i w deszczowej pogodzie byłoby to niebezpieczne. Dobre, sprawne lampy sprawiają, że nasze auto jest widoczne na drodze, jak również my widzimy co znajduje się przed nami.

Renowacja lamp bywa potrzebna

renowacja lampBezpieczeństwo jest najważniejsze podczas jazdy samochodem, a sprawne oświetlenie jest jego częścią. Dlatego też warto jest dbać o lampy samochodowe. Przede wszystkim ważne są żarówki lamp. Z czasem zaczynają one świecić coraz słabiej, w końcu się przepalają. Trzeba je zatem jak najszybciej wymienić, ponieważ jazda bez świateł jest nie tylko niebezpieczna, ale i można za to dostać mandat. Warto wspomnieć o tym, że żarówki powinno się wymieniać parami, nawet jeśli ta druga jest jeszcze w dobrym stanie. Dzięki temu oświetlenie będzie równomierne, dobre, skuteczne. Przy lampach samochodowych trzeba zadbać także o klosze. Całościowe mycie samochodów nie zawsze sprawi, że lampy będą dobrze doczyszczone. Warto jest poświęcić im więcej czasu. Do czyszczenia wybieramy miękkie szmatki i gąbki, które nie porysują kloszy, a usuną skutecznie zabrudzenia.

renowacja lampDo codziennych zanieczyszczeń wystarczą nam standardowe środki czystości, nawet takie jakie zawsze mamy w domu np. uniwersalny płyn do mycia. Przy trudniejszych zabrudzeniach można zastosować specjalistyczne środki do czyszczenia lamp, np. takie do usuwania owadów, które zasychają i nie dają się łatwo usunąć, czy do tłustych, oleistych plam. Z czasem na lampach mogą pojawiać się zarysowania czy zmatowienia. Wtedy niezbędna jest renowacja lamp samochodowych. Na krótki czas, w domowych warunkach wiele osób poleca wyszorowanie kloszy pastą do mycia zębów, jednak w salonie samochodowym zostanie to wykonane bardziej profesjonalnie. Przydają się polerujące pasty, jak również polerki z gładkiego materiału. Dzięki nim klosze lamo znowu będą przejrzyste, a drobne zarysowania zostaną usunięte. Taki zabieg nie jest trudny, ani nie trwa też długo, cena jest bardzo korzystna w stosunku do jakości, zabezpiecza się lampy na długo. Wtedy światło żarówek samochodowych będzie jaśniejsze i równomierne, nie będzie się załamywać. Klosze będą nie tylko prezentowały się atrakcyjnie, ale też sprawią, że jazda samochodem będzie bardziej bezpieczna. Warto jest zatem dbać o lampy w aucie.

Utrzymanie ich w czystości nie jest trudne, a jeśli od czasu do czasu zabierzemy się za polerowanie reflektorów i wymianę żarówek to nigdy nie będziemy mieli problemów z naszym oświetleniem drogowym.