Niezależnie od tego, czy jest się kierowcą samochodu czy jedynie pasażerem auta osobowego, na pewno choć raz w życiu widziało się wgnieciony na skutek kolizji samochód. Poważne uszkodzenia karoserii w pojeździe bywają nie tylko nieestetyczne, ale także niejednokrotnie uniemożliwiają korzystanie z auta. Na szczęście istnieje obecnie wiele nowoczesnych technik. które pozwalają naprawić wgniecioną blachę samochodu, dzięki czemu powypadkowe auto zyskuje niemalże nowe życie, a kierowca może odetchnąć z ulgą.

Usuwanie drobnych wgnieceń

usuwanie wgnieceńWspółczesne metody naprawy, z których korzystają właściciele warsztatów samochodowych pozwalają w sposób szybki i nieinwazyjny usunąć wszelkie wgniecenia i uszkodzenia z karoserii. Likwidowane są zarówno mniejsze nieestetyczne, jak również poważne i rozległe uszkodzenia karoseryjne, z którymi mierzą się po stłuczkach kierowcy. Pozwala to przywrócić autom dawny wygląd, a ponadto dopuścić je do jazdy w momencie, kiedy były one właściwie spisane na sprzedaż. Również motocykle są brane na warsztat i skutecznie reperowane w bezinwazyjny sposób. Dokładne usuwanie wgnieceń w pomorskim uwzględnia zarówno szkody parkingowe, jak i uszkodzenia spowodowane czynnikami atmosferycznymi. Wymieniać może bowiem wiele przyczyn wgnieceń, do której niestety zaliczyć należy także akty wandalizmu lub niezależne od woli człowieka urazy mechaniczne, takie jak uderzenia kasztanów czy oberwanie się gałęzi. Nowoczesne naprawy blacharskie nie wymagają szpachlowania ani lakierowania wgniecionej powierzchni karoserii.

usuwanie wgnieceńDo jednych z popularniejszych obecnie technik likwidacji wgnieceń zaliczyć można metodę PDR, która w wolnym tłumaczeniu oznacza “naprawę wgnieceń bez farby”. Zapewnia to pojazdom odzyskanie pierwotnego wyglądu bez konieczności przemalowywania całego samochodu, dzięki czemu nie traci on również na wartości. Do tego procesu stosuje się klejenie wgnieceń za pomocą grzybków, dźwigni oraz specjalistycznych klejów o różnych temperaturach pracy. Inną metodą jest drutowe wypychanie blachy po stronie uszkodzenia, czyli po wewnętrznej powierzchni karoserii. Nierówności usuwa się poprzez tak zwane młoteczkowanie. Z bezinwazyjnych metod korzysta się wtedy, kiedy nie doszło do uszkodzenia lakieru, karoseria nie posiada żadnych rys i odprysków, a także wtedy, gdy rozmiar uszkodzenia nie jest duży.

Zarówno skuteczność wykonania usługi, jak i jej cena zależy głównie od skali uszkodzenia pojazdu oraz wielkości wgniecenia. Części karoserii, które zostały naprawione nowoczesnymi technikami w wielu przypadkach przywracają jednak auto do pierwotnego stanu zarówno wizualnie, jak i technicznie, co sprawia, że inwestycja w tę usługę jest wyjątkowo opłacalna.