Błyszczący, nieskazitelny lakier, na którym nie widać żadnej rysy? To marzenie każdego właściciela samochodu. Niestety codzienna eksploatacja auta sprawia, że lakier może ulegać uszkodzeniom i zmatowieniu, a wówczas pojazd nie prezentuje się już tak dobrze, jak wcześniej.

Mechaniczne i ręczne polerowanie lakieru

polerowanie lakieruJeśli chcemy tego uniknąć, musimy regularnie przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne, takie jak woskowanie czy polerowanie samochodu. Usługi te są oferowane przez wszystkie myjnie samochodowe w dużych miastach. Polerowanie lakieru w Łodzi pozwoli przywrócić pożądany blask, dlatego nie wahajmy się przed wyborem takiego rozwiązania. Proces ten może być przeprowadzany ręcznie lub mechanicznie. W obu wypadkach konieczna jest precyzja i zaangażowanie osoby przeprowadzającej zabieg. Ręczne polerowanie wymaga czasu i cierpliwości, a i tak usunięte zostaną tylko uszkodzenia znajdujące się na samej wierzchniej warstwie lakieru. Ten sposób możemy wykorzystać więc jedynie wtedy, kiedy rysy są naprawdę płytkie i nie wymagają obróbki mechanicznej. Jeżeli uszkodzenie na karoserii naszego samochodu jest głębokie, zdecydujmy się na mechaniczne polerowanie lakieru w Łodzi, które jest zdecydowanie bardziej efektywne.

polerowanie lakieruNa początku wierzchnia warstwa lakieru jest ścierana – dopiero takie przygotowanie powierzchni pozwala na przeprowadzenie polerowania. Do tego powinniśmy użyć odpowiednich past polerskich lub glinki lakierniczej. Glinka jest szczególnie polecana osobom, dla których liczy się dokładność – dzięki tej masie plastycznej możemy wyciągnąć cząsteczki brudu w sposób, który uniemożliwia powstanie mikrozarysowań (a takie mogłyby pojawić się przy zastosowaniu padu polerskiego). Stosując pad i pastę, kierujmy się zasadom minimalizmu – nigdzie nie jest powiedziane, że większa ilość preparatu zapewni lepsze efekty. Jest wręcz przeciwnie – w ten sposób pasta mogłaby przypadkowo znaleźć się w łączeniach elementów blacharskich, z których byłoby ją ciężko usunąć, co zdecydowanie wpłynęłoby na estetykę samochodu. Pamiętajmy więc o używaniu niewielkiej ilości pasty i na dokładnym rozprowadzaniu jej na jednym elemencie – może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, dlatego też – jeżeli nie mamy czasu na samodzielną pracę przy naszym samochodzie – możemy powierzyć to zadanie firmom oferującym polerowanie lakieru w Łodzi.

Ostatnim etapem tego typu zabiegu pielęgnacyjnego będzie zabezpieczenie polerowanej powierzchni – preparaty ochronne oprócz właściwości zabezpieczających wpłyną także na głębię i połysk lakieru, dlatego nie powinniśmy o nich zapomnieć.