Pierwszym samochodem, w który wykorzystano reflektory ksenonowe było BMW, jednak teraz lampy te montowane są już w niemal każdym pojeździe. Zapewniają większy komfort jazdy po zmierzchu oświetlając zdecydowanie lepiej niż tradycyjne reflektory.

Żarówki dobrze wykonane

żarówki ksenonoweWszystko to dzięki imitacji naturalnego światła pozwalającego szybciej ujrzeć przeszkody na drodze, a jednocześnie sprawiającego, że oczy kierowców nie męczą się tak szybko. Teraz ksenony wykorzystuje się między innymi w Audi A6, które uważane jest za samochód wyższej klasy, gdzie to właśnie lampy przykuwają wzrok kierowców. Warto wiedzieć, że lampy ksenonowe emitują znacznie jaśniejsze światło, co w przypadku złej konfiguracji może oślepić kierowców jadących z naprzeciwka. Jednak odpowiednie ustawienie oświetla spory kawałek drogi podczas jazdy w ciemnościach. Poprawia to znacznie bezpieczeństwo na drodze, jednak w samochodach, które nie są dostosowane do posiadania tego typu oświetlenia wiąże się to z dużymi wydatkami. Na szczęście w przypadku Audi A6 nie trzeba martwić się o dodatkową instalację systemów bezpieczeństwa, wystarczy raz na jakiś czas sprawdzać ustawienie oraz wymieniać zużyte żarówki. Należy jednak wybierać tylko takie, które są dedykowane konkretnie pod ten samochód. Aktualnie na rynku sprzedawanych jest dużo zamienników o niższej cenie, jednak są znacznie mniej żywotne i nie świecą tak dobrze. Żarówki ksenonowe do audi a6 wypełnione są gazem, który szczelnie zamknięty pod wpływem fal elektromagnetycznych występuje wyładowanie wysokiego napięcia.

żarówki ksenonoweOryginalne żarówki dostępne są w sklepach internetowych, które posiadają produkty o numerach katalogowych zgadzających się z poprzednimi żarówkami. Warto brać to pod uwagę przy wymianie, by nie paść ofiarą oszustów. Zazwyczaj można zakupić komplet bi-xenonów w granicy 300 złotych i to prosto od producenta, wybierając sobie barwę światła oraz dopasowując żarówki pod model Audi. Należy pamiętać, że wymienia się dwie żarówki jednocześnie, ponieważ przez pierwsze godziny ze względu na rozgrzewanie gazu świecą one trochę słabiej, a różnica w świetle może okazać się na tyle duża, że jazda będzie bardzo niekomfortowa. Audi A6 wymaga ciągłej pielęgnacji, aby utrzymać ją w znakomitym stanie. Wszystkie części powinny być wymieniane na czas, a zwłaszcza żarówki ksenonowe w reflektorach, które nadają pojazdowi charakteru i nowoczesnego wyglądu.

Poza tym poprawiają bezpieczeństwo podczas jazdy nocą, co ogranicza dyskomfort związany ze słabą widocznością. Należy jednak wybierać tylko te żarówki, które są sprawdzonymi produktami pochodzącymi od zaufanych producentów.