Hamulce stanowią podstawowy układ w każdym aucie. To od nich zależy bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów, dlatego zawsze muszą być w pełni sprawne. Jednakże warto mieć na uwadze to, że nie tylko ich stan techniczny jest ważny, ponieważ dla naszego własnego komfortu liczy się także ich wygląd.

Lakier poprawi wygląd zacisków

lakier do zacisków hamulcowychDlatego właśnie taką popularnością cieszą się specjalne lakiery służące do malowania zacisków hamulcowych oraz bębnów. Co ważne, takie produkty nie są drogie, za zestaw zapłacimy mniej niż sto złotych, a jest on naprawdę wydajny i starczy nie tylko na jedno użycie. Lakier do zacisków hamulcowych zapewnia nie tylko estetyczny wygląd hamulców, ale ma także działanie ochronne. Po pierwsze, zabezpiecza zaciski przed osadzaniem się na nich brudu, a także chroni przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak na przykład działanie benzyny oraz różnego rodzaju środków chemicznych. Lakier zabezpiecza także przed warunkami atmosferycznymi, a więc zapewnia hamulcom ochronę przeciwkorozyjną. Równocześnie gwarantuje wysoki, długotrwały połysk. Lakier do zacisków hamulcowych to doskonały wybór zarówno ze względów estetycznych, jak i ochronnych, dlatego warto to rozważyć. Zwłaszcza że w zestawie otrzymujemy nie tylko lakier, ale też parę innych produktów.

lakier do zacisków hamulcowychWymienić tu należy środek czyszczący w sprayu, który należy zastosować przed aplikacją lakieru. To dlatego, że nawierzchnia, na którą mamy aplikować lakier, musi być całkowicie czysta, aby produkt dobrze do niej przylegał i warstwa charakteryzowała się najwyższą jakością. Środek czyszczący oferowany przez sprawdzonych producentów charakteryzuje się doskonałymi właściwościami rozpuszczającymi, dlatego jest w stanie dokładnie oczyścić zaciski, szczęki i bębny hamulcowe. Drugi ważny produkt to utwardzacz – to ostatnia warstwa, którą nanosimy na lakier, dzięki czemu staje się on jeszcze bardziej trwały i wytrzymały. Dzięki temu nowy lakier może wytrzymać naprawdę długi czas zanim ulegnie jakiemukolwiek uszkodzeniu. To oznacza, że jednorazowa pielęgnacja hamulców jest naprawdę wartą uwagi inwestycją. Co ważne, możemy tego typu prace przeprowadzać samodzielnie i nie musimy w tym celu odwiedzać warsztatu samochodowego czy studia tuningowego. Dlatego nie będzie to dla nas duży wydatek, a przy tym wcale takie prace nie wymagają dużej ilości czasu.

Nawet jeśli mamy tylko kilka wolnych godzin w tygodniu, to już wystarczy, aby doprowadzić zaciski hamulcowe do stanu użyteczności. Z pewnością jest to rozwiązanie dla każdego kierowcy, który dba o wygląd swojego auta.