W dzisiejszych czasach spotykamy się z różnymi niespodziewanymi sytuacjami. Zapewnianie bezpieczeństwa jest niezwykle istotne. Zagrożenie atakami terrorystycznymi jest wysokie, zwłaszcza w większych miastach. Rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą być certyfikowane zapory artystyczne, które przydadzą się w miejscach, gdzie jest spory ruch.

Zapora wysuwana z ziemi

zapory antyterrorystyczneZapory służą do ochrony większych obiektów oraz różnią się od zwykłych zapór drogowych. Można spotkać je przy ambasadach, urzędach, ministerstwach, komendach policji czy przy bazach wojskowych. Nowoczesne certyfikowane zapory antyterrorystyczne mogą automatycznie wysuwać się z ziemi. Takie rozwiązanie jest odpowiednie w przypadku, gdy musi być umożliwiony wjazd do budynku, czy jest konieczny przejazd służb ratunkowych. Tradycyjne słupki nie mają takich możliwości, dlatego zapory uznawane są za innowacyjne rozwiązania. Poza tym można je doceniać za ich walory estetyczne, ponieważ idealnie wkomponują się w otoczenie. Będą pasować zarówno do obiektów nowoczesnych, jak i klasycznych. Dzięki zaporom wyeliminujemy zagrożenie i będziemy mogli ochronić dany obiekt. Zapory konstruowane są w ten sposób, że są w stanie wytrzymać nawet zmasowane ataki. Co ważne, nie przeszkadzają przy tym w ruchu pieszym, nie blokują dróg dla rowerzystów.

zapory antyterrorystyczneMożna również w każdej chwili je schować. Są sterowane pilotem. Wystarczy nacisnąć przycisk, by schować lub z powrotem wyciągnąć zaporę z ziemi. Pamiętajmy, że podczas instalowania słupków musimy zastosować się do zaleceń producenta. Należy montować słupki na odpowiednim podłożu i umożliwić całkowite ich schowanie w ziemi. Zanim jednak zamontujemy nasze zapory, należy sprawdzić, czy nie będą kolidowały z podziemnymi obiektami. Jeżeli okaże się, że nie jest możliwe stworzenie głębokich fundamentów, można zdecydować się na zapory płytsze, które również mają wysoką skuteczność antyterrorystyczną. Istnieją również zapory rozmieszczone na większej przestrzeni nazywane Road Blocker. Mogą zajmować cały pas ruchu, nie wymagając przy tym głębokiego wkopywania fundamentów. Ta zapora blokuje zarówno ruch pojazdów mechanicznych, jak i pieszy. Kiedy już zdecydujemy się na budowę zapór, warto skorzystać z usług profesjonalistów podczas montażu.

Należy dokładnie sprawdzić, czy dana firma jest godna zaufania i posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w dziedzinie montowania zapór antyterrorystycznych. Dzięki temu będziemy pewni, że w razie nagłych sytuacji, będziemy odpowiednio zabezpieczeni, a zapory będą w stanie przetrwać nawet nasilony atak.