Niejednokrotnie zdarza się sytuacja, że musimy przewieźć samochodem dość duży ładunek, który niestety nie mieści się w bagażniku. W takiej sytuacji albo decydujemy się na wynajem firmy przewozowej z samochodem dostawczym, albo zakupujemy przyczepkę samochodową.

Lekka przyczepa to świetny wybór

przyczepa jednoosiowaTen drugi pomysł jest zdecydowanie bardziej praktyczny, ponieważ pieniądze wydane na ten cel pozwalają nam zyskać przyczepkę na własność. Trzeba jednak choć odrobinę wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu, by jak najdłużej być zadowolonym ze sprzętu. Zakup przyczepki powinien odbywać się stacjonarnie i bezpośrednio u producenta, lub w autoryzowanym punkcie sprzedaży. Tylko wtedy mamy pewność, że pozyskujemy całkowicie nowy produkt z dwuletnią gwarancją. Stając przed wyborem warto zastanowić się do jakich celów najczęściej będzie ona wykorzystywana. Częste przewozy dość sporych ładunków wymagają odpowiednich warunków, dlatego lekka przyczepa jednoosiowa będzie świetnym wyborem. Bez najmniejszego problemu można ją podłączyć do każdego pojazdu osobowego posiadającego hak. Przyczepka posiada pełne oświetlenie oraz często także hamulce, co wpływa na bezpieczeństwo w trakcie poruszania się po ulicy. Istotną kwestią jest również plandeka, o którą nie pyta dość spora liczba kupujących.

przyczepa jednoosiowaDopiero podczas przewozu wysokich ładunków, bądź w trakcie niepogody przypominają sobie o dodatkowym zabezpieczeniu przed uszkodzeniem. Plandeki zazwyczaj powinny znajdować się w zestawie z przyczepką, jednak sprzedawcy aby zaoszczędzić pomijają ten szczegół. Po zakupie przyczepki trzeba ją zarejestrować, wykonać odpowiedni przegląd oraz przetestować sprawność układów. Dopiero posiadając niezbędne papiery możemy śmiało przewozić różnego typu ładunki, pod warunkiem, że trzymamy się wszelkich zasad bezpieczeństwa. Poruszając się zespołem pojazdów na wielu drogach obowiązują zupełnie inne ograniczenia prędkości, głównie ze względu na wydłużenie się drogi hamowania. Warto jednak również pamiętać o tym, by waga całkowita pojazdów łącznie z ładunkiem nie przekraczała 3,5 tony. Wiele osób decyduje się na zakup przyczepek jednoosiowych, ponieważ dają one możliwość przewozu różnych materiałów i przedmiotów. Nie potrzeba większego samochodu ani wynajmowania firm, które na co dzień zajmują się takimi obowiązkami.

Należy jednak pamiętać, aby odpowiednio często serwisować oraz sprawdzać stan techniczny przyczepki, by nie posiadała uszkodzonego systemu oświetlenia i hamulców. Tylko wtedy mamy pełną gwarancję bezpieczeństwa w trakcie przewozu.