Bardzo często na wszelkiego rodzaju budowach, w halach produkcyjnych, fabrykach i tym podobnych miejscach trzeba coś podnosić, przenosić, lub transportować pomiędzy piętrami.

Dlaczego zawiesia pasowe są tak popularne?

Zawiesia pasoweJest to jedna z niezwykle często wykonywanych czynności i wymagany do niej jest odpowiedni, profesjonalny sprzęt, który zapewni bezpieczeństwo zarówno jego użytkownikom, jak i materiałowi transportowanemu. Dlatego też istnieje ogromna ilość różnorodnych sprzętów których używamy. Często w takich miejscach znajdują się różnego rodzaju podnośniki, dźwigi, czy inne sprzęty. Jednak ważny jest element bezpośrednio połączony z podnoszonym przedmiotem. Istnieje ich spora ilość, jednak są one bardziej, czy mniej funkcjonalne. Chociażby łańcuchy, czy liny, które były używane bardzo często w dawniejszych czasach. Są one bardzo wytrzymałe, jednak przy tym kompletnie niedelikatne. Dlatego też ogromną popularnością cieszą się na przykład zawiesia wężowe na budowę. Są one niezwykle skuteczne i nadają się do transportowania wszystkiego, będąc przy tym bardzo delikatnym i nie uszkadzając bardziej wrażliwych sprzętów, czy różnego rodzaju materiałów. Mają one formę mocnych taśm poliestrowych bez końca, posiadają wysoki współczynnik bezpieczeństwa, bardzo wysoką maksymalną temperaturę pracy, dużą odporność na tarcie, są elastyczne i lekkie, oraz co najważniejsze to są odporne na działanie wilgoci, kwasów mineralnych, olejów, oraz chłodziw i oparów benzyny.

Zawiesia pasoweSą one więc bardzo funkcjonalne, a w wytrzymałości nie odstają od tradycyjnych rozwiązań. Dlatego też zdominowały one rynek budowlany. Są one niesamowicie wytrzymałe i funkcjonalne, będąc w tym samym czasie znacznie tańszymi od chociażby łańcuchów. Zawiesia wężowe występują w ogromnej ilości różnych wersji, zazwyczaj różnią się one wytrzymałością, czy długością. Odpowiednie poziomy wytrzymałości oznacza się odpowiednimi dla nich kolorami, co uregulowane jest w wymogach budowlanych. Zawiesia tego typu stosowane są niesamowicie często w połączeniu z dźwigami. Umożliwia to łatwe transportowanie wszelkiego rodzaju elementów w różnych płaszczyznach. Dodatkowo z ich zastosowaniem nie trzeba się martwić o uszkodzenie bardziej delikatnych elementów w trakcie transportu. Jednak ważnym jest by korzystać z nich zgodnie z przeznaczeniem. Trzeba pamiętać o dokładnym limicie obciążenia takiego pasa, gdyż w razie jego przekroczenia może skończyć się to tragicznie. Standardowo, limit ten jest odrobinę zaokrąglany w dół ze względów bezpieczeństwa i są one w stanie wytrzymać trochę więcej, jednak lepiej tego nie robić.

Pasy wężowe zrywają się natychmiastowo, co zapobiega niebezpiecznemu kołysaniu się materiału w powietrzu, jednak osoby zaraz pod są zagrożone. Jest to produkt bardzo wytrzymały i praktyczny, jednak jak w każdym przypadku powinno się pamiętać o bezpieczeństwie.