Auto detailing stał się bardzo popularny, a firmy zajmujące się nim w fachowy sposób są w stanie przywrócić piękno lakieru, kół czy nawet wnętrza samochodu. Wiele osób uważa, że auta lakieruje się wyłącznie po to, by karoseria nabrała blasku. Nic bardziej mylnego. Powodów, dla których warto skorzystać z usług auto detailingu jest znacznie więcej.

Dbanie o lakier samochodowy

polerowanie lakieruZ takich usług powinny skorzystać osoby, które chcą zadbać zarówno o walory estetyczne pojazdu, jak i poprawić kondycję i żywotność karoserii. Niekiedy polerowanie można wykonać samodzielnie za pomocą specjalnych past i gąbki – jest to tak zwane polerowanie ręczne. Wybierając tę metodę, warto skorzystać z agresywnych past, które będą miały lepsze i trwalsze właściwości, a nawet nieco większa siła nacisku rąk nie wpłynie na uszkodzenia lakieru. Zazwyczaj ręczne polerowanie wykonuje się, aby poprawić wygląd zewnętrzny samochodu, w tym również, aby usunąć bardzo małe rysy. Jeżeli na karoserii samochodu znalazły się większe uszkodzenia, spowodowane na przykład krzewami, wówczas niezbędne będzie skorzystanie z polerowania maszynowego.

polerowanie lakieruDo tej metody również wykorzystuje się pasty polerskie, jednak nakłada się je za pomocą maszyny polerskiej, którą można zakupić za kilkaset złotych. Podczas takiego lakierowania należy być szczególnie ostrożnym, gdyż brak doświadczenia może spowodować uszkodzenie lakieru. Zaleca się zatem na początek korzystać z delikatniejszych past. Dzięki maszynowemu polerowaniu, oprócz usunięcia rys i nadania blasku karoserii, lakier zyskuje również kilka innych właściwości. Przede wszystkim staje się bardziej odporny na zabrudzenia i znacznie łatwiej się go czyści. Ponadto, pozostawiony na deszczu lub słońcu nie straci swojego koloru, a na powierzchni nie będą widoczne żadne smugi. Aby być pewnym skuteczności, warto udać się do warsztatów, gdzie specjaliści dobiorą odpowiednią pastę i nałożą powłokę ochronną na karoserię. Dokładne polerowanie lakieru w Gdańsku to przykład usługi świadczonej przez ekspertów. Na upiększenie karoserii swojego samochodu, warto zdecydować się szczególnie przed ważnymi uroczystościami, choć i podczas codziennej jazdy. Z warsztatów auto detailingu często korzystają między innymi wypożyczalnie pojazdów lub osoby będące kierowcami podczas wesel.

Wygląd swojego samochodu poprawiają też taksówkarze, zakłady pogrzebowe i niektóre organizacje. Umawiając się na auto detailing w wybranym warsztacie, można nie tylko przeprowadzić renowację lakieru, ale też reflektorów, szyb lub opon.