Obecnie większość osób stale korzysta z samochodów czy to w celu dojazdu do pracy, czy też w celach zarobkowych, w związku z czym zaczyna się naprawdę duży problem, gdy auto ulegnie awarii lub też zostanie uszkodzone w wyniku zdarzenia drogowe.

Wynajem auta – dlaczego warto?

Wynajem samochodówW takiej sytuacji najlepszym wyjściem dla większości osób może się okazać wynajem samochodu w wypożyczalni. Wiele obaw jednak jest w zasadzie bezpodstawnych. Co zatem idzie co warto wiedzieć o wynajmie auta i na co zwrócić uwagę by móc się na takie rozwiązanie zdecydować bez obaw? Po pierwsze sprawdźmy dokładnie samą wypożyczalnie, a konkretnie to jakie ma ona opinie poprzednich klientów i od jak dawna ona działa. Z tym akurat nie będzie żadnego problemu w internecie wystarczy wpisać hasło typu wynajem samochodów osobowych gdańsk, by znaleźć zarówno te polecane, jak i nie cieszące się dobrą opinie. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać dla nas odpowiednią wypożyczalnię. Kolejną sprawą, która jest ważna dla wynajmującego jest tak zwana polityka paliwowa jaką prowadzi wypożyczalnia. Co to oznacza? Chodzi tu o system w jakim wypożyczalnia wynajmuje auta, z zasady mamy tu dwa: pełny bak- pełny bak, lub pełny bak – pusty bak.

Wynajem samochodówDla klienta korzystniejsza jest ta druga opcja, ponieważ wyjeżdżone paliwo uzupełnia on samodzielnie, na dowolnej stacji, w często o wiele korzystniejszych cenach, a co za tym idzie i koszt wynajmu maleje. Niemniej jest tu pewien haczyk, jeśli paliwo przez wynajmującego nie zostanie uzupełnione, zrobi to wypożyczalnia we własnym zakresie, dopisując do kosztu wynajmu koszt paliwa, a ten zwykle okazuje się bardzo wysoki. Co oczywiste decydując się na wynajem auta sprawdzamy oferty pod kątem cenowym i wybieramy te najkorzystniejsze, tego nie trzeba mówić, jednak tu też jedna uwaga, należy bowiem zwrócić szczególna uwagę na kształt samej umowy i jej treść, a zwłaszcza na to czy w pełni ją rozumiemy. Jeżeli jakiś jej fragment jest dla nas mało jasny to warto zwrócić na ten fakt uwagę pracownikowi wypożyczalni i poprosić o jego wyjaśnienie, jeśli nie otrzymujemy satysfakcjonującej odpowiedzi, która by to rozwiała nasze wątpliwości, to wówczas lepiej odstąpić od takiej umowy, ponieważ zwykle oznacza to, że umowa jest sprecyzowana w sposób niekorzystny dla wynajmującego, co może narażać nas na dodatkowe koszty.

Sam wynajem samochodu nie jest jednak procedurą szczególnie trudną i jeśli spełniamy kryteria odnośnie odpowiedniego wieku, posiadania ważnego prawa jazdy i karty kredytowej to nie powinna sprawić nam ona zbyt wielu problemów.