Wysoka cena samochodów w salonie sprawia, że coraz więcej osób szuka alternatyw do zakupu. W związku z tym rośnie popularność wynajmu długoterminowego pojazdów z wypożyczalni. Z tego rozwiązania zaczynają korzystać nie tylko firmy, ale także osoby prywatne.

Zalety wynajmu długoterminowego aut

wynajem długoterminowy samochodówTo dlatego, że wówczas nie musimy przejmować się zupełnie kosztem ubezpieczenia, przeglądów i tak dalej. Do nas należy jedynie uzupełnianie benzyny, której przecież ubywa na skutek codziennej eksploatacji. Można by się obawiać, że taki wynajem długoterminowy dużo kosztuje. Nie jest to prawdą, gdyż im dłuższy jest czas wynajmu – tym wychodzi mniejszy koszt za jeden dzień! Mały samochód miejski możemy dostać już za grosze. Oczywiście w przypadku firm, mało który przedsiębiorca decyduje się na „zwykłe auto” – zazwyczaj, jeśli chodzi o gdyński wynajem długoterminowy samochodów, wśród właściciel firm największe wzięcie mają pojazdy luksusowe. Nic dziwnego – uważa się bowiem, że samochód jest naszą wizytówką, dlatego jeśli chcemy tworzyć profesjonalny wizerunek firmy, powinniśmy poruszać się autem, którego wygląd jest atrakcyjny. Zwłaszcza jeżeli często wybieramy się na spotkania z kontrahentami. Nawet jeśli dopiero otwieramy firmę, warto i w tym momencie zadbać o dobry samochód. Takim osobom polecane są samochody klasy C. Są one naprawdę komfortowe i bardzo dobrze wyglądają.

wynajem długoterminowy samochodówW dobrze wyposażonej wypożyczalni flota samochodowa jest naprawdę rozbudowana, dlatego z pewnością w tej klasie znajdziemy zarówno auta o nadwoziu sedan, hatchack, jak i kombi. Zaletą tych aut jest to, że można nimi podróżować nie tylko po mieście, ale także poza nim – nie charakteryzują się wysokim spalaniem i dobrze sprawdzają się w każdych warunkach. Wśród najbardziej popularnych pojazdów tej klasy wymienia się Toyotę Auris czy Peugota 308. Jeśli zależy nam na czymś więcej, warto zapytać w wypożyczalni, czy dostępne są auta klasy C+ oraz klasy D. Tutaj możemy liczyć na skórzaną tapicerkę oraz na podgrzewane fotele. Z pewnością gdy raz zasmakujemy takiego komfortu jazdy, ciężko nam będzie z nim się rozstać. Dobrze, jeśli wypożyczony pojazd będzie wyposażony w kamerę zapisującą to, co dzieje się na drodze. W ten sposób w razie kraksy od razu będziemy mieć film pokazujący prawdziwy przebieg wydarzeń.

Jeśli chodzi o dodatkowe wyposażenie takich pojazdów, to wypożyczalnie oferują także foteliki dla dzieci, bagażniki na dach, urządzenie GPS, jak i łańcuchy na koła, jeżeli wybieramy się w miejsce, gdzie panują niesprzyjające warunki atmosferyczne.