Czysty i zadbany samochód jest dobrą wizytówką właściciela. Auto zabrudzone wygląda od razu na starsze, brzydsze, mniej sprawne. Jednak zmienne warunki pogodowe sprawiają, że utrzymanie samochodu w dobrym stanie nie jest łatwe.

Wyposażenie myjni wygodne w użytkowaniu

wyposażenie myjniOd deszczu i mokrego śniegu robią się zacieki, a błot pokrywa dolną część samochodu. Kurz się osadza wszędzie, a słońce tylko podkreśla ten nieestetyczny widok. Warto zatem zadbać o wygląd naszego auta. Tylko jak to zrobić? Najlepiej jest się udać ja myjnię samochodową. Bardzo popularne są myjnie bezdotykowe. Dzięki nim samodzielnie możemy doprowadzić nasz samochód do stanu użyteczności. Taka myjnia sprawi, że szybko pozbędziemy się zabrudzeń. Często nawet zwykłe spłukanie wodą dużo daje, szczególnie zimą. Wtedy żeby pozbyć się lodu z drogi wysypuje się sól na drogi. Sól osadza się na naszym samochodzie co przyspiesza korodowanie metalowych części. Nie trzeba soli usuwać codziennie, jednak podczas czystej jazdy po osolonych drogach warto jest chociaż spłukać samochód raz na tydzień. Co prawda mycie samochodu w zimie nie jest polecane, chyba że temperatura jest powyżej zera, jednak lepiej jest przygotować się na zacieki i pomazane auto, niż takie, które szybko będzie skorodowane. W miarę możliwości warto jest wybrać opcję mycia z suszeniem, co zminimalizuje powstawanie nieestetycznych smug na aucie.

wyposażenie myjniW inne pory roku możemy myć samochód tak często jak chcemy. Warto zaznaczyć, że nie można pozbywać się zabrudzeń ,,na sucho”. Wiele osób ma odruch, by przetrzeć coś szmatką, bo jest zabrudzone tylko w niektórych miejscach. Jednak ,,mycie” na sucho sprawia, że piasek i błoto może zarysować lakier naszego auta. Szczególnie samochody nowego typu mają miękkie lakiery, wrażliwe na powstawanie rys. Najlepiej piasek usuwa się właśnie za pomocą silnego strumienia wody. Wyposażenie myjni samochodowej powinno zawierać długi wąż, dzięki któremu możemy umyć dokładnie auto z każdej strony. Ważne jest mycie nie tylko nadwozia, ale także podwozia. Właśnie na podwozi usadza się wiele zabrudzeń, szczególnie wspomniana sól drogowa. Od spodu znajdują się wyłącznie metalowe elementy, podatne na korozję. Również należy myć dokładnie koła. Pozostawione tam błoto sprawia, że opona może być mniej przyczepna, a nawet może się ślizgać.

Podsumowując, dbanie o czystość naszego samochody nie należy jedynie do względów estetycznych. Dzięki myciu auta zapobiegamy powstawaniu korozji, jak również dbamy o nasze bezpieczeństwo i przyczepność auta na każdej drodze i w każdych warunkach.