Auto o błyszczącej karoserii prezentuje się wyjątkowo i zwraca uwagę każdego przechodnia. Zadbany pojazd wyróżnia się na drodze. Nie każdy bowiem właściciel czterech kółek pamięta o regularnej pielęgnacji swojego auta. Dlatego na ulicach często natrafić możemy na samochody zabłocone i zakurzone.

Skuteczne kosmetyki do czyszczenia auta

auto detailing - kosmetyki do czyszczeniaJeśli nie chcemy doprowadzić naszego pojazdu do tego stanu, powinniśmy zadbać o auto detailing – kosmetyki do czyszczenia powinna charakteryzować najwyższa jakość. Tylko dzięki temu uzyskamy oczekiwany efekt. Kompletowanie autokosmetyków powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniego szamponu lub piany aktywnej. Obecnie w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, znajdziemy szeroki wybór tego typu produktów. Będą to zarówno szampony pochodzące od renomowanych producentów, jak i te o wiele tańsze od firmy, o której niemal nikt nie słyszał. Oczywiście lepszym wyborem jest pierwsza opcja, ponieważ – mimo iż nie oszczędzamy – zyskujemy pewność, że produkt doskonale się sprawdzi. Ponadto takie szampony są zazwyczaj o wiele bardziej wydajne niż ich tańsze odpowiedniki. Warto o tym pamiętać przy ich wyborze. Oprócz szamponu przydatny może okazać się osuszacz. Pryskamy nim auto po myciu, a następnie polerujemy za pomocą ściereczki z mikrofibry. Dzięki temu pozbędziemy się wszelkich zacieków po wodzie czy innych plam.

auto detailing - kosmetyki do czyszczeniaTaka karoseria będzie idealnie przygotowana na przyjęcie wosku. Woski dostępne są w różnych wersjach, możemy zdecydować się na wosk w paście, w płynie, jak też spray’u. Są one tak samo skuteczne, różnica leży w sposobie ich nakładania. Niektórzy uważają, że najbardziej komfortowe są woski w spray’u, gdyż można szybciej je dokładnie rozprowadzić. Wybór zależy jednak jedynie od naszych preferencji. Po woskowaniu konieczne jest zastosowanie mleczka polerskiego. To ono będzie odpowiedzialne za efekt wysokiego połysku, który jest przecież przez nas oczekiwany. I te produkty dostępne są w szerokim przedziale cenowym, dlatego z pewnością znajdziemy coś na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednak, że najtańszy produkt może nie spełnić wszystkich naszych oczekiwań. Lepiej wybrać coś ze średniej półki cenowej. Oprócz szamponów, wosków i mleczek polerskich, wśród kosmetyków do auto detailingu wymienić można także wiele innych produktów. To między innymi produkty do zabezpieczania felg oraz dressingi do opon.

Czernidła sprawią, że nasze opony będą wyglądać jak całkowicie nowe – nie będzie na nich widać śladów eksploatacji. Jak widać, producenci oferują nam szeroki wybór kosmetyków do auto detailingu. Z pewnością wśród propozycji znajdziemy idealne autokosmetyki dla naszego pojazdu.