Wagi samochodowe są niezbędne w wielu branżach związanych z motoryzacją. Można tu wspomnieć nie tylko o firmach zajmujących się po prostu produkcją pojazdów, ale także o warsztatach samochodowych i oczywiście o stacjach kontroli pojazdów.

Parametry wag samochodowych

wagi samochodowe platformoweWagi samochodowe powinny znaleźć się również w firmach przemysłowych – dzięki nim będzie o wiele łatwiej zważyć transportowany towar i upewnić się, że jego waga się zgadza. Klienci, którzy poszukują wag samochodowych, zwracają uwagę przede wszystkim na ich trwałość oraz wytrzymałość – chcą, aby zakupiony sprzęt spełniał dobrze swoją rolę przez długie lata. Istotne jest wykorzystywane oprogramowanie – nowoczesne i zapewniające naprawdę precyzyjne wyniki. Istotną kwestią jest także to, czy wagi samochodowe platformowe charakteryzują się odpowiednim stosunkiem ceny do jakości. Nikt nie chce przepłacać, dlatego płacąc za wagę, klientom zależy jednak na tym, aby dobrze się sprawowała i cechowała jak najlepszymi parametrami technicznymi. Sprawdzona firma, która istnieje już wiele lat, z pewnością zapewni nam takie wagi. Każda waga samochodowa składa się z kilku podstawowych elementów – to oczywiście fundament, pomost wagi, jak też z czujników tensometrycznych oraz mierników wagowych. Możliwe jest także zakupienie osprzętu dodatkowego, wśród którego wymienia się między innymi wyświetlacze wielkogabarytowe, szlabany, sygnalizację świetlną, kamery i wiele, wiele innych.

wagi samochodowe platformoweWróćmy jednak do podstaw, i to dosłownie, czyli do fundamentów. Jeżeli zależy nam na tym, aby w przyszłości przenieść taką wagę samochodową w inne miejsce, zamiast wylewania betonu pod fundament, zdecydujemy się na zakup wagi z gotowymi prefabrykatami żelbetowymi. Dzięki temu waga nie będzie przytwierdzona na stałe do jednego miejsca. Przechodząc dalej, czyli do pomostów wagi, zwróćmy uwagę na to, czy producent zapewnia pomost, którego konstrukcja stalowa została wcześniej oczyszczona poprzez śrutowanie. Istotne jest też zabezpieczenie przed korozją – choć wygląd zewnętrzny w przypadku wagi nie jest najważniejszy, gdyż liczy się jej funkcjonalność, to z pewnością nie chcemy, aby po krótkim czasie naszą wagę samochodową pożarła rdza. Dlatego nowoczesne powłoki lakiernicze chroniące przed korozją są równie ważne co parametry techniczne sprzętu. Parametry techniczne zaś zależą od zastosowanych czujników oraz mierników wagowych.

Nowoczesne mierniki pozwalają na podłączenie wyświetlaczy zewnętrznych, jak i drukarek czy czytników kart. Wagi samochodowe wysokiej klasy z pewnością uda nam się kupić u dobrego producenta.